פסטיבל 'מדבר מבפנים' בצריף בן-גוריון

במהלך סוף השבוע של ל"ג בעומר, ימים חמישי-שבת, 19-21.5, מתקיים לו פסטיבל 'מדבר מבפנים', צריף בן-גוריון ישתתף בפעילויות הפסטיבל רק בימים חמישי ושישי, 19-20.5.

אז מה יהיה לנו שם?
טיול משפחות מרכס חלוקים אל השכונה הוותיקה בקיבוץ שדה בוקר אל ביתו של בן-גוריון במדבר, הצצה לארון הספרים של בן-גוריון ומפגש עם חברי שדה בוקר שהכירו את בן-גוריון.
יום פעילות בו נכיר את בן-גוריון, המורשת שלו וקיבוץ שדה בוקר מבפנים. נלך במסלול הטיול ברכס חלוקים ונערוך תצפית ממצפור חגי ע"ש אחד מראשוני קיבוץ שדה בוקר. בתצפית נכיר את המורשת ההתיישבותית של מרחב אגן שדה בוקר, ונסיים בחניון ע"ש רועת הצאן, ברברה פרופר, וממנו נגיע לביתו של בן-גוריון במדבר.
בצריף המגורים של בן-גוריון תיחשף בפנינו ההזדמנות הייחודית להכיר מקרוב מאוד את הספרייה העשירה של בן-גוריון, בת ה-5000 הספרים. המבקרים יזכו להיות שותפים פעילים בתיעוד הספרייה של בן-גוריון, ואף להכיר חלק מספריו וספרים נוספים שנתרמו ונאספו במהלך השנים מאז פטירתו-ספריית המבקרים של צריף בן-גוריון.
מביתו של בן-גוריון נצא לסיור בתוך קיבוץ שדה בוקר ונבקר אצל חברים ותיקים, שהכירו את בן-גוריון וגם בבית תושבים חדשים שהגיעו לאחרונה להתיישב ולהיות חלק מחזונו של בן-גוריון להפרחת השממה. נשמע מהתושבים הוותיקים והחדשים, איך זה לחיות במדבר.

תאריך הפעילות בצריף בן-גוריון: ימים חמישי-שישי, 19-20.5.2022.

שעות פעילות:
10:00 טיול ממצפה חגי דרך העיר האבודה לצריף
12:00 סיור מודרך בצריף בן-גוריון והתנסות ברישום הספרים של דוד בן-גוריון
14:00 סיור בקיבוץ שדה בוקר הכולל מפגש עם חברים ותיקים

עלויות: 90 ₪ לילד, 120 ₪ למבוגר. ניתן להרשם לכל סיור בנפרד בעלות של 30 ₪ לילד ו-40 ₪ למבוגר