כל התצוגות באתר צריף בן-גוריון

מיצג אנימציה-'בן-גוריון מארח'

סיפור חייו של דוד בן-גוריון בסרטון מאויר, בדגש על יחסו לנגב.
בסרטון ציטוטים ממאמריו, מנאומיו ומספריו של המנהיג.
שפות: עברית, אנגלית, רוסית, ספרדית, צרפתית.

בית הגבס

מבנה מקורי, בית הקבע הראשון שנבנה בקיבוץ. בתצוגה ניתן להכיר את מייסדי קיבוץ שדה בוקר, ללמוד על הקיבוץ בעבר ובהווה ולצפות בימיו הראשונים של בן-גוריון בשדה בוקר.
חזונו של בן-גוריון לפיתוח הנגב אל מול המציאות בנגב כיום מוצגים בתערוכה בעברית, באנגלית ובערבית.

פעילות אינטראקטיבית- 'בן-גוריון במבחן הזמן'

'בן-גוריון במבחן הזמן' – תצוגה המנסה לבחון את הרלוונטיות של משנתו של בן-גוריון לימינו. התצוגה מכילה שולחנות פעילות בנושאים שונים – תפקיד הנוער בחברה, צה"ל כצבא העם, וחזון ומציאות בנגב. הפעילות כוללת משחקים, חידונים וחשיבה על דילמות, המאפשרים השתתפות של המבקרים ביצירת התמונה הכוללת המובאת בהם. בין השאר מעלים השולחנות שאלות כגון: האם נכון להפעיל אלימות למען אחדות פנימית באמצע מלחמה? האם בכלל צריך לישב את המדבר? ומה תפקידו של הנוער בעיצובה של המדינה?
ניתן לשחק בעברית, ערבית ואנגלית.

סרט-'איזהו מנהיג?'

תצוגה שבמרכזה סרט המעלה דילמות מנהיגותיות של בן-גוריון ונקודות הכרעה חשובות במנהיגותו. הסרט נוגע בנקודות קשות ומורכבות בהיסטוריה הציונית והישראלית ומציג דילמות הניצבות בפני מנהיג – האם להקשיב לרחשי הציבור או להאמין ולדבוק בצדקת מעשיך; עד כמה לרכז סמכויות בידיך או להאציל אותן לידי אחרים; האם לפעול באופן פרגמטי ומציאותי או לשאוף להגשמת חזון רחוק. הדילמות הללו כרוכות באירועים היסטוריים מרכזיים, כגון ההחלטה על מבצע נחשון במלחמת העצמאות והוויכוח על השילומים מגרמניה. שפות: עברית, אנגלית, רוסית, ספרדית, צרפתית.

צריף המגורים של פולה ודוד בן-גוריון

צריף בן-גוריון הוא בית המגורים המקורי של פולה ודוד בן-גוריון, הצריף עומד בשכונה הראשונה של קיבוץ שדה בוקר.

תערוכת 'הזקן והעם'

תערוכה פעילה בה מוצגים שלושה מקרי מבחן: התכתבות בנושא עִבְרוּת שמות, שבה ניכר רצונו העז של בן-גוריון שאזרחי ישראל יישאו שמות עבריים, רצון שלעיתים זכה להיענות ולעיתים נתקל בהתנגדות.
כנס הנוער בשיח' מוניס שבו לא זכה בן-גוריון להקשבתם של בני הנוער אבל המשיך לקיים דו־שיח בכתב ובעל פה עם חלקם.
וכינוס בוואדי סאליב בו קיים בן-גוריון מהבמה דו-שיח עם אזרח, שמחה על מצבו הכלכלי. כל אחד ממקרי המבחן מובאים שני צדי השיח כדי לנסות לפענח מה הניע את שני הצדדים ואיך הם חוו את המפגש.

תבליט הנגב

מפת תבליט גדולה של הנגב, מתאים לסקירה על המבנה הגיאוגרפי של הנגב.

שולחן החול

פינת פעילות למשפחות ולקבוצות ילדים.
מפת הנגב בארגז חול.