הרצאות וירטואליות למבוגרים

סיור וירטואלי בצריף בן-גוריון

בסיור מוקלט "מבקרים" בצריף המגורים המקורי של פולה ודוד בן-גוריון.
בסרטון סיור אינטימי בחדר האורחים, חדר העבודה, המטבח ואף חדרי השינה. 

במהלך הסיור ניתן להכיר את אישיותו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל דרך החפצים שבחר להציב בביתו- סמלי המדינה, מזכרות מכל העולם, 5000 הספרים שהיו לו ואף הפריטים האישיים כמו תמונות בני המשפחה, הבגדים בארונו ונעלי הבית המונחות בחדרו.

הסיורים הוירטואליים בזום מתקיימים בליווי מדריך. 
לפרטים והרשמה >

בן-גוריון והתמונה הגדולה! – סרטון קצרצר

סיפור חייו של דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון, מילדותו בפלונסק, דרך הקמת המדינה ועד העליה לשדה בוקר שבנגב.

" שליחות או קריירה?" הקלטה של הרצאתו של רמון זיו אב

חצי שנה לאחר שפרש מראשות הממשלה, כינס בן-גוריון אלפי בני ובנות נוער על מנת לגייסם למשימות הלאומיות הבוערות – קליטת העלייה וישוב הספר, ושאלת השאלות "קריירה או שליחות?" בני הנוער התקשו לעקוב אחרי הנאום הארוך והכנס נחשב לכישלון. 

מה עושה מנהיג כשהוא מבין שנאום הגיוס שלו "לא עובד"? איך יצליח מנהיג ותיק ומבוגר לקיים בכל זאת דיאלוג עם בני נוער וצעירים?

מכתבים לפולה ולילדים- הקלטה של הרצאתה של ד"ר גילי גופר

"לגאולה ולכל בני המשפחה,טוב שנזכרת סוף סוף שיש לך אמא ואבא ופקדת אותנו במכתבך…"כך פתח בן-גוריון את המכתב לבתו הבכורה גאולה, שבועות ספורים לאחר שעלו הוא ופולה להתיישב בשדה בוקר. כמעט בכל אחד ממכתביו וקטעי יומנו, גם האישיים ביותר, מתמזג העיסוק הציבורי עם העיסוק בעניינים הפרטיים. הקריאה במכתבים שכתב בן-גוריון לבני ובנות משפחתו חושפת בפנינו באופן אינטימי ובלתי אמצעי את דוד בן-גוריון כפי שעוד לא הכרנו.

"לילדים אני משיב ראשונה"- הקלטה של הרצאתו של ד"ר עדי שרצר

מדי יום נחתו על שולחנו של דוד בן-גוריון מאות רבות של מכתבים. לצד מכתבים של מנהיגים מהעולם, חברי כנסת ושרים, הוא קיבל גם מכתבים רבים מאנשים פשוטים – עולים חדשים, חיילים ו…ילדים. הילדים סיפרו לראש הממשלה על חייהם, חלקו אתו את תקוותם לגבי העתיד ושאלו לא מעט שאלות טובות.

סליחה על השאלה

דוד בן-גוריון כבר לא איתנו כדי לענות על השאלות, אבל המומחים שלנו ענו על כל מה שרציתם לשאול על בן-גוריון. בהשתתפות: ד"ר גילי גופר, ד"ר עדי שרצר, איתן דוניץ – המכון למורשת בן-גוריון