"חלוציות היא שותפות"- בן-גוריון וכוח הנוער

"כי תעודת הנוער, וכן תעודת כל איש טוב במדינה - היא להרבות אור, לעשות קצת יותר משהמדינה מחיבת אותו, עד כמה שאפשר - לעשות . ועשיה שיש בה ממש היא עשיה חיובית, לא מניעת הרע של אחרים, אלא עשית הטוב בעצמך, במלוא יכולתך היוצרת."

רציונל:

דוד בן-גוריון הציב אתגר גדול לבני הנוער הישראלים אז והיום – אחריות והתגייסות למען החברה הישראלית וכינונה של 'חברת מופת'. על פי השקפתו, בני הנוער בכלל וקבוצות המנהיגות שבנוער בפרט הם החלוצים הצועדים לפני המחנה, הכוח שיכול לחולל שינוי.

המכון למורשת בן-גוריון מציע למשתתפי ומשתתפות חידון בן-גוריון שלוש אפשרויות לפעילויות תוכן והעשרה בתכנים הנובעים ממורשת בן-גוריון ומעודדים חלוציות, יזמות ומנהיגות לתלמידי ותלמידות כיתות ה'-ו'.

מטרות היום:

  • היכרות עם דמותו של בן-גוריון וחזונו
  • בחינת הרלוונטיות של מורשת בן-גוריון לדור הצעיר
  • גיבוש הקבוצה והבנת תפקידו הייחודי של הנוער בחברה בישראל כיום

לונה פארק בן-גוריון: פעילות בבית הספר

לבן-גוריון היה חשוב ליצור קשר ישיר ובלתי-אמצעי עם העם אותו הנהיג. הוא ייחס חשיבות רבה במיוחד להתכתבויות שלו עם ילדים צעירים אשר להם תמיד נהג (כך הוא עצמו מעיד) להשיב ראשונה. בכדי לשמר מורשת זו של קשר עם ילדים צעירים, המכון למורשת בן-גוריון פיתח פעילות ייעודית לילדי בית הספר היסודי שבה נחשוף את המשתתפים לדמותו של בן-גוריון וכן לנושאים של ציונות, חלוציות, מנהיגות והנגב. בעוד התכנים שבהם נעסוק נוגעים לעולמו של בן-גוריון, המתודה היא חינוך חוויתי והתנסותי, מתודה המבטיחה שהילדים יהיו אקטיביים וילמדו באמצעות החוויות שבהן יתנסו. ילמדו וגם יהנו. הפעילות מתקיימת במרחב פתוח או אולם גדול והיא כוללת תחנות הפעלה שונות וחווייתיות ועוסקות במגילת העצמאות, סמל המדינה ועוד. בהינתן מרחב פעילות גדול, ניתן להפעיל את הפארק גם לכמה כיתות בו זמנית.

עלות: 1000 ₪ לכיתה לפעילות של שעה וחצי. מינימום הזמנה שתי כיתות.

את כל פעילויות המכון למורשת בן-גוריון יש לתאם לפחות שבועיים מראש מול יחידת מערכת החינוך.

להזמנת פעילות-
צוות המכון- 0527003034
הודיה- 0545224580

להזמנת פעילות צרו קשר עכשיו