חול המועד פסח 2022

דווקא עכשיו, בפסח, כשהסיפור המדברי מההגדה עוד מהדהד באוזנינו – זה הזמן לעלות לנגב ולצאת למסע מרתק בעקבות דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון אשר עבר לגור במדבר, ולבקר בביתו בצריף שבשדה בוקר.

מה יגלו לכם נעלי הבית של בן-גוריון? איזה פסל מעניין תוכלו למצוא בספרייה הענקית שלו? ומה עושה בצריף בובת קואלה? במהלך חול המועד יוכלו המבקרים בצריף לקחת חלק בפעילות אינטראקטיבית מיוחדת. בעזרת הסמארטפון, כל משפחה תעבור בין התצוגות המעניינות שיספרו את סיפור החזון, מנהיגותו ודמותו של דוד בן-גוריון באמצעות פתרון חידות ומציאת חפצים שונים של פולה ודוד ברחבי צריף המגורים המקורי. הפעילות זמינה לאורך כל חול המועד בחינם.

בנוסף, בכל יום יתקיים סיור מודרך ללא תשלום, שייקח את המבקרים בין הדמויות ההיסטוריות שבן-גוריון העריך בעצמו, הסיפורים הקטנים מחיי היום יום בקיבוץ ואפילו להציץ במטבח ולגלות מה היה התפריט היומי של הזקן.

והכניסה? חינם!! חג החירות השנה, כל כולו "חופשי" בחסות בנק הפועלים, המקנה כניסה חינם במהלך חול המועד פסח, ובחסות המועצה לשימור אתרי מורשת ומשרד התרבות במיזם "שבת ישראלית" המקנה הכניסה חופשית בשישי ובשבת. כך שבחג פסח הזה – הכניסה לצריף – חופשית!

ביקור מודרך ללא תוספת תשלום –ימים ראשון-רביעי, 17-20.4, בשעה: 09:00.

ביקור מודרך בשפת הסימנים – יום ראשון,  17.4, בשעה: 09:00, יש להרשם לביקור.

במהלך חול המועד יתקיימו גם "שעות שקטות" המיועדות למבקרים עם צרכים מיוחדים, וסיור מודרך שיתורגם לשפת הסימנים ביום ראשון, 17.4.

"שעות שקטות" – ימים ראשון עד רביעי, 17-20.4, בשעה: 16:00-17:00, בהרשמה מראש בלבד.

שעות פתיחה:
ימי חוה"מ: 8:30-16:00, שישי וערבי חג: 8:30-14:00, שבתות וחגים: 10:00-16:00
הכניסה בהרשמה מראש באתר ובחינם