פארק חלוציות

פעילות קבוצתית התנסותית וחווייתית

פארק החלוציות, הממוקם במטע הזיתים באתר הצריף, ממחיש בצורה חווייתית את תפיסת החלוציות והמנהיגות של בן-גוריון. בפארק חמש תחנות, שכל אחת מהן תוכננה בהשראת אמירה חלוצית של בן-גוריון. ניתן לפעול בדרכים שונות, אך אם הקבוצה תבצע את המשימה ברוח בן-גוריון, סיכויי ההצלחה שלה יהיו גבוהים יותר.
בסיום כל תחנה נבחן יחד את האתגרים האישיים והקבוצתיים ונחבר אותם לאתגרים איתם מתמודדת החברה הישראלית היום.

מבוך השותפות

"חלוציות היא שותפות, זאת אומרת: אמונה בכלל, זיקה לכלל ורצון לאחדות חלוצית" דוד בן-גוריון

ברוכים הבאים להקמת יישוב חדש בנגב! לפני הקבוצה  מפת הדרכים של הארץ – מבוך תנועה שבקצותיו קוביות המיועדות לבניה. על החלוצות והחלוצים, להתארגן לבניית מגדל השמירה של היישוב החדש.

המעיין החלוצי

"לא מעטים נפלו, נכשלו ונסוגו, אבל המעיין החלוצי שנבקע לא נסתם עוד" דוד בן-גוריון

במשימה זו על הקבוצה להעביר מים מבארות ליישובים במדבר. המשימה מאתגרת במיוחד בגלל המכשולים בדרך.

רואים רחוק

"אם יכולתי לראות גבוה ורחוק יותר מאחרים זה בגלל שישבתי על כתפי ענקים" דוד בן-גוריון

מעשה חלוצי מתחיל בתעוזה ודורש התמדה רבה בכדי להשיג הצלחה. במשימה זו תדרש הקבוצה להפגין תכונות אלה בכדי  המסר של בן גוריון: "תעזו, תתמידו, תצליחו "יראה מרחוק.

חברת שווים

"… אין האדם יצור בודד ואינו יכול להתקיים לבדו…כי כל אדם זקוק לחברת אחרים…מכיוון שהוא נזקק לעזרת אחרים- הוא חייב בעזרה לאחרים"

דוד בן-גוריון

במשימה זו תדרש הקבוצה להתמודד עם דילמות מנהיגותיות, להגיע להחלטה בחברת שווים ולפעול בזמן מוגבל. הבחירה תתבטא בהובלת הכדור לנקודת היעד במבוך.

אי השלמה

"מה זאת חלוציות?  אי השלמה עם המציאות" דוד בן-גוריון

בשנותיה הראשונות של המדינה התרכז הישוב היהודי באזור מישור החוף וירושלים. במשימה זו תדרש הקבוצה להתיישב ברחבי הארץ, ולשם כך למצוא פתרונות התניידות במהירות, בדיוק ובשיתוף פעולה.